cs en
Stromy

Dveře a dřevo

Dřevo při výrobě dveří hraje důležitou roli funkční i estetickou. Používá se jak pro pevnost vnitřní konstrukce, tak pro odolnou povrchovou úpravu vpodobě přírodní dřevěné dýhy. Dokonce i tam, kde je povrh zumělých materiálů, často slouží dřevo jako designová předloha, kterou pro nás stvořila sama příroda. Dřevo je zkrátka dokonalý materiál výjimečných funkčních vlastností, ale také věčná inspirace tvarů a barev, dominantní prvek dotvářející atmosféru našeho interiéru.

Dřevo uvnitř i na povrchu

Základem konstrukce jakýchkoli dveří je vždy masivní smrkový rám. Stejně tak obvod je řešen kvalitním smrkovým dřevem, které zaručuje potřebnou pevnost a tvarovou stabilitu všech dalších prvků. Parametry konstrukce konkrétních dveří vždy zohledňují případné vyšší nároky na odolnost. Například u bezpečnostních dveří může být obvodový rám až trojnásobný.

Les

Dřevotřísky použité na výplň dveří SAPELI mají ve všech ohledech velmi vysoký standard. Materiál je zdravotně nezávadný a certifikovaný pro použití v interiérech. U klasických interiérových dveří je v zájmu pohodlné manipulace tato deska odlehčena děrováním.

Les

Dveře se speciálními nároky na odolnost, jako jsou bezpečnostní, protipožární nebo třeba dveře se zvukovým útlumem, mají DTD desku plnou.

Les

Přírodní dýha se v SAPELI používá od samého zahájení výroby. Jedná se o tradiční materiál oblíbený mezi profesionálními nábytkáři, architekty i interiérovými designéry. Největší přidanou hodnotou dýhy je její jedinečnost, díky které si zákazník může být jistý, že jeho dveře jsou unikátním originálem stejně jako třeba umělecké dílo.

Les

Kromě olejování dokončujeme povrch dýhy také tradičně lakem. Použité laky jsou vytvrzované UV zářením a šetrné k životnímu prostředí.

Les

SAPELI výroba dveří

Sapeli video